Wróciłem z urlopu wypoczęty i gotowy do wyzwań. W skrzynce tysiąc maili którymi trzeba się zająć ale jeden przykuł moją uwagę “Graj w Pokemon Go i pomóż nam wspierać rozwój” . Początkowo myślałem że to żart i wykasowałem ale coś nie dawało mi spokoju bo mail wysłany z oficjalnego maila i jaki może mieć to wpływ na naszą działalność? No cóż jednak ma. Okazuje się że dostarczony API który ma możliwość rozpoznawania wizualnego pozwala wykorzystać Watson (produkt IBM) do wyszukiwania pokoemonów. Kilku developerom z IBM brakowało kilku rzadkich pokemonów więc “wytrenowali” Watsona by rozpoznał je i grał w ich zastępstwie. Superkomputer wyszukiwał pokemony w kilka sekund a następnie powiadamiał użytkownika.

Nie jest to jednak wszystko co potrafi Watson. Dzięki szerokim spektrum możliwości można wykorzystać jego umiejętności do analizowania stanów magazynowych, przewidywania sprzedaży, analizy pogody czy też analizy medycznej.

Swojego czasu Watson wygrał teleturniej Jeoparty pokonując najbardziej utytuowanych ludzkich uczestników ba nawet projektuje sukienki.

Więcej na temat alertów dla Pokemon Go lub o samym Watsonie