Dzisiaj zainstalowałem sobie nową wersję WordPress i muszę powiedzieć, że za każdą nową wersją dochodzą nowe udogodnienia. Naprawdę można powiedzieć, że od czasów kiedy zacząłem interesować się technologiami technologicznymi poziom oprogramowania znacząco się poprawił. Nawet w najśmielszych myślach nie sądziłem, że dzisiaj będziemy tak żyć. Wróćmy jednak do bardziej przyziemnych rzeczy jakim jest nowa wersja 4. Na razie mamy wersję Beta czyli oprogramowanie można pobrać i zainstalować jednak mocno nie zaleca się instalowania na naszych środowiskach produkcyjnych. Jak twierdzi dostawca dziennie zespół programistów poprawia do 30 błędów, więc całość mocno się zmienia.

Co znajdziemy w najnowszej wersji ?

Zajawkę tego czym będziemy się bawić znajdziemy już we wcześniejszych wersjach czyli:

Poprawiony edytor wizualny, działa on rzeczywiście szybciej i lepiej na urządzeniach mobilnych. Nie będzie teraz można przyjąć tłumaczenie blogerów że nie można pisać na tabletach (chociaż udowodnię że się mylą). Jeśli używasz edytora Word (ja używam pisząc ten artykuł) będziesz mógł wkleić bez formatowania wszystko. I nie będzie problemów ze stylami. No po prostu wow!

Nie będzie już problemów z obrazkami. Szybciej będzie można edytować. Co najważniejsze można będzie wstawiać obrazki metodą przeciągnij i upuść choćby z pulpitu lub innego medium. Galeria i wszystkie obrazki są teraz uporządkowane w ładnej siatce (grid).

Od strony administratora, nie trzeba się martwić o dodatkowe pliki językowe, ponieważ w pierszym okienku masz już załadowane wszystkie wspierane języki (nazwa naszego Polskiego języka niestety z błędem). Wybierasz i już system mówi do Ciebie po Polsku. Dodatki (widgets) dodaje się w sposób inteligentny na stronę w czasie rzeczywistym, potem tylko zapisujesz i gotowe. No i ta rewelacyjna przeglądarka motywów.

Czas myśleć o aktualizacji…